Jesteśmy obserwatorami historii. W niedzielę wystartowały pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, mogą kompletnie odmienić los kryptowalut. Oto bitcoin zawitał oficjalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak duże, że dwa razy konieczne było zatrzymać handel w wyniku dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, będzie pierwszą, która wprowadzi do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu z własną ofertą wystartuje CMB Group, rywal Cboe, a Nasdaq szykuje się do wprowadzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Wyrób proponowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do przyszłej ceny bitcoina, która zostanie definiowana wedle notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez dwóch braci Winklevoss. Cały szereg jest zdania, że te futuresy utworzą dojście na dużo szerszy udział w rynku wirtualnego pieniądza również na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj rano handel transakcjami bitcoina po przyroście o 10 procent., a potem o 20%. Przerwy trwały parę minut, co miało dać chwilę na oprzytomnienie inwestorom.

Debiut transakcji pchnął także cenę bitcoina. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, dziennikarz ekonomiczny „Die Welt”, dostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla millenialsów. W okresie gdy kalkulacja kryptowaluty wzrastała, na wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Transakcje terminowe na BTC

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Należałoby więc zainteresować się inwestycją w kryptowaluty. pośród wielu platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą uwagę to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i równocześnie intuicyjna giełda ułatwiająca kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH, LTC, LSK oraz innych kryptowalut. Od jej powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągneła światowy sukces jedynie z Polskim kapitałem. Można stwierdzić, że Polska Giełda BitBay jest znakomitą platformą aby zacząć przygodę z krypto walutami. Ekspresowa i niezwykle prosta na BitBay rejestracja i BitBay weryfikacja pozwoli Ci zanurzyć się w świat wirtualnych walut w kilka chwil. Aby poznać zdanie innych użytkowników zapraszamy do strony Bit Bay Opinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here