Kamieniarstwo – ponadczasowe rzemiosło

Kamieniarstwo – ponadczasowe rzemiosło

kamieniarstwo-2021

Ten rodzaj rzemiosła zawsze będzie potrzebny i poszukiwany, ponieważ kamień to nie tylko piękno, które cieszy oko, ale też wyjątkowa wytrzymałość surowców naturalnych. Do wykonania wszelkich prac kamieniarz używa kamieni najwyższej jakości, które importowane są z całego świata. Szeroka gama granitów, marmuru, aż po zróżnicowane piaskowce pozwoli odpowiednio dobrać materiał do własnych potrzeb. Korzystamy z nowoczesnych metod obróbki kamienia. W naszym posiadaniu znajduje się kompleksowo wyposażony park maszynowy oraz narzędzia, dzięki którym nasze wyroby charakteryzują się wielką perfekcją wykonania i jakością. Nie jest nam obce kamieniarstwo budowlane, obejmujące przygotowanie, pomiar i montaż wyrobów wykonanych z kamienia szlachetnego.

CZYM ZAJMUJE SIĘ ZAKŁAD KAMIENIARSKI?

Otóż, zakład kamieniarski zazwyczaj zajmuje się budową różnego rodzaju nowoczesnych nagrobków oraz grobowców. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie obłożyć nagrobek czy grobowiec kostką granitową, kostką brukową lub płytkami granitowymi. Lecz kamieniarstwo to nie tylko nagrobki, ale również tzw. kamieniarstwo budowlane, których wykonanie obejmuje między innymi takie rzeczy jak: schody, kamienne parapety, blaty kuchenne i łazienkowe, akcesoria nagrobkowe i inne. Posiadając wieloletnie doświadczenie w branży, każdy kamieniarz posiada duże doświadczenie oraz znajomość najnowocześniejszych technik obróbki kamienia. Zdecydowanie polecamy kamień dla celów dekoracyjnych i budowlanych. Tego typu ofertę kierujemy do szerokiego grona odbiorców tj. inwestorów prywatnych, architektów, firm budowlanych, deweloperów, jak i firm kamieniarskich. Zajmujemy się wykonaniem elementów małej architektury, jak i zamówieniami indywidualnymi Klienta.

KAMIENIARSTWO NAGROBKOWE

Zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą nagrobków granitowych. Do ich produkcji wykorzystujemy materiały najwyższej jakości. Każdy może wybrać interesujący go wzór oraz kolor nagrobku. Przykładamy ogromną wagę do estetyki wykonania. Jeśli jednak zdarzy się, że ktoś nie dostrzeże na naszych wystawach wzoru, który przypadnie mu do gustu, może przemyśleć kształt swojego nagrobka i zgłosić się do nas. Nasz kamieniarz pomoże zaprojektować nowy nagrobek, który będzie spełniać kryteria, wytyczone przez samego zainteresowanego. Oprócz kamieniarstwa nagrobkowego wykonujemy również kamieniarstwo budowlane<span< a=””> style=”font-weight: 400;”>, troszcząc się o każdy detal wykonywanej przez nas pracy.</span<>

KAMIENIARSTWO BUDOWLANE – PRZYKŁADOWE WYKONANIA

Duże zapotrzebowanie branży budowlanej na najlepszej klasy materiały naturalne zmotywowało nas do rozszerzenia działalności o szeroko rozumianą aranżację wnętrz. Zgodnie z zamówieniem każdego indywidualnego Klienta, nasz wykwalifikowany kamieniarz podejmie się kompleksowej realizacji powierzonemu nam projektu. Zajmujemy się zarówno prostymi, jak i nieszablonowymi projektami. 

Jedne z ciekawszych wyrobów kamieniarstwa budowlanego to np. portale kominkowe (obudowy kominków) z kamienia szlachetnego oraz schody zewnętrzne i wewnętrzne: proste, jak również o skomplikowanych kształtach. W skład naszych realizacji wchodzi również architektura ogrodowa, taka jak fontanny ogrodowe czy figurki. Dodatkowo wykonujemy elementy otoczenia posesji: ogrodzenia, balustrady czy filary. Ze względu na swoje walory estetyczne i wyjątkową trwałość, kamień zawsze będzie pożądanym materiałem dla inwestorów. Należy pamiętać, że kamieniarstwo szczecin to nie tylko estetyka wykonania, ale również zabezpieczenia kamienia poprzez impregnację i krystalizację.

GŁÓWNE WALORY FIZYCZNE SUROWCA NATURALNEGO JAKIM JEST KAMIEŃ

Każdy kamieniarz szczecin wie, że kamień to wdzięczny surowiec do obróbki oraz wykonywania zamówienia nad budową np. różnych rzeźb, pomników czy innych estetycznych form. Charakteryzuje się przede wszystkim całkowitą wodoodpornością, co w przypadku nagrobków czy zewnętrznych elewacji jest bardzo istotne. Kolejnym atutem kamienia naturalnego jest wytrzymałość na bardzo niskie temperatury. Tu trzeba zaznaczyć, że zdecydowana większość gatunków kamieni jest całkowicie mrozoodporna. Obecnie przeprowadzane w tym celu standardowe badania jakim poddaje się też np. płytki gresowe – poprzez wielokrotne rozmrażanie i zamrażanie – w skali ich rzeczywistego wieku, wydają się być zwyczajnie niepotrzebne.

Tak więc, kamieniarstwo zwykłe lub też kamieniarstwo budowlane, może korzystać z samych atutów w obróbce kamieni naturalnych. 

Website | + posts

Paulina Gajewicz to utalentowana redaktorka internetowa, która posiada niezwykłe umiejętności pisarskie oraz pasję do tworzenia wartościowych treści dla swoich czytelników. Zdobyła bogate doświadczenie dzięki pracy w różnych firmach i agencjach marketingowych, co pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu copywritingu, SEO oraz marketingu internetowego.

Jej blog internetowy to prawdziwy skarbnica wiedzy na temat biznesu, marketingu oraz lifestyle'u. Paulina specjalizuje się w tworzeniu treści skierowanych do kobiet, które poszukują inspiracji, porad oraz motywacji do rozwoju swoich karier i życia osobistego.

Jej artykuły cechuje profesjonalizm, dbałość o szczegóły oraz oryginalne podejście do tematu. Paulina nie boi się podejmować trudnych tematów i stara się dotrzeć do sedna każdej sprawy, aby czytelnicy otrzymali rzetelną informację i wartościową wiedzę.

Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz umiejętnościom Paulina zyskała rzeszę wiernych czytelników, którzy doceniają jej pracę i podejście do tematu. Jej blog to nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, ale również platforma wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Paulina Gajewicz

Paulina Gajewicz to utalentowana redaktorka internetowa, która posiada niezwykłe umiejętności pisarskie oraz pasję do tworzenia wartościowych treści dla swoich czytelników. Zdobyła bogate doświadczenie dzięki pracy w różnych firmach i agencjach marketingowych, co pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu copywritingu, SEO oraz marketingu internetowego. Jej blog internetowy to prawdziwy skarbnica wiedzy na temat biznesu, marketingu oraz lifestyle'u. Paulina specjalizuje się w tworzeniu treści skierowanych do kobiet, które poszukują inspiracji, porad oraz motywacji do rozwoju swoich karier i życia osobistego. Jej artykuły cechuje profesjonalizm, dbałość o szczegóły oraz oryginalne podejście do tematu. Paulina nie boi się podejmować trudnych tematów i stara się dotrzeć do sedna każdej sprawy, aby czytelnicy otrzymali rzetelną informację i wartościową wiedzę. Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz umiejętnościom Paulina zyskała rzeszę wiernych czytelników, którzy doceniają jej pracę i podejście do tematu. Jej blog to nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, ale również platforma wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *