Kitesurfing sklep – sprzęt do kitesurfingu

Jak wybrać sprzęt do kitesurfingu?

Kitesurfing to sport wodny, odmiana surfingu, odwołujący się do wind surfing, jednak wyróżnia się drastycznie w sposobie i prowadzeniu deski. W kite surfingu deskę kite prowadzi się podobnie podczas pływania na fali, na krawędzi dynamicznie ostrząc, w windsurfingu zarazem deska pływa płasko po wodzie.   Ten sport uprawiany jest na akwenach słodkowodnych oraz na oceanach. W okolicy Kite surferów najczęściej można spotkać w pobliżu zachodnio pomorskim nieopodal Dziwnówka, Wolina i Szczecina oraz na zatoce w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Gdyni.

latawiec kitesurfing

Kitesurfing sprzęt:

Bar Kitesurfing – najczęściej zrobiony ze stopów lekkich materiałów lub węgla, w skład wchodzą 4′ lub pięciu linek długości ok. kilkunastu metrów, taśmy de-powera, pomagającej w regulowania siły latawca następnie Chicken Loopa, jest to pętla trzymająca bar kite do trapezu.

Deski do kitesurfingu

Deski do kitesurfingu wytwarzane z aspiracją do kitesurfingu mają długość od 0,8 do 3 metrów RODZAJE DESEK DO KITESURFINGU Twin Tip – deski kite przystosowane do halsowanie w dwóch kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają bardzo podobnie Deski WAVE – deski zarysem przypominające deseczki surfingowe, wyposażone w STRAPY – paski zapewniające przyczepność deski z nogami kitesurfera. Wykorzystywane do świrowania po falach, rejsów i prób prędkości. Deski do kitesurfingu unoszą się samodzielnie na powierzchni wody, jednak toną pod ciężkością kitesurfera. Podczas płynięcia utrzymują się na wodzie przy sile ciągu latawca. Odpowiedni wygląd, długość i typ dobiera się do wysokości, umiejętności i upodobań kitesurfera. Latawiec do kitesurfingu, służący za źródło energii ciągnącej, zazwyczaj ma wielkość od 5 do 22 metrów (rozmiar jest podany zazwyczaj na zewnętrznej krawędzi kajta podany w m2). Im większy latawiec kite, tym mocniejsza jego moc. Profesjonalni kitesurferzy posiadają trzy latawce w innych wielkościach i możliwe jest wykorzystywanie ich w zmiennych warunkach wiatrowych. Większy latawiec kite zazwyczaj używają osoby cięższe i gdy wiatr słabnie, latawic mniejszy – kite surferzy lżejsi, jak i również gdy wiatr jest silniejsze. Właściwe dobranie latawca pozwala zachować prawidłowe bezpieczeństwo.

Zobacz więcej w:

kitesurfingsklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.