All for Joomla The Word of Web Design

Pomoc drogowa Szczecin

ratownictwo drogowe

Na czym polega ratownictwo drogowe?

Pomoc drogowa Szczecin wiele razy jest wzywana do skomplikowanych lub groźnych sytuacji drogowych. Wynika to przeważnie z ogromnego doświadczenia, zyskanego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania nowoczesnym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym właściwie polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co zwyczajne autoholowanie używając lawety? Zdecydowanie nie.

holowanie szczecin

Ratownictwo drogowe dla trudnych przypadków

Zabranie z drogi unieruchomionego samochodu, w którym układ kierowniczy jest dobry, nie nastręcza przeważnie większych przeszkód. Głównie jeśli jest to pojazd osobowy lub wóz dostawczy. Lawety wyposażone są we wciągarki, które z łatwością sobie radzą z ładowaniem popsutego samochodu na platformę. Jak zatem działa pomoc drogowa, kiedy popsuty wóz nie może na własną rękę być załadowany na lawetę bądź co gorsza, partycypował w dachowaniu lub wjechał do głębokiego rowu? Wówczas wyłuskanie go wymaga posiadania wysoce fachowego sprzętu, niż typowa laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może dostarczać usługę ratownictwa drogowego.

Laweta HDS

Jednym z bardziej ważnych narzędzi na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Urządzenie takie ma z zasady udźwig do kilku ton, dzięki czemu prosto daje sobie radę z podnoszeniem większości samochodów osobowych. Uczestnictwo pomocy drogowej z takim ekwipunkiem jest szczególnie istotne, aby nie zwiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na wozie . Tak mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy chcieli użyć tradycyjnych metod do wydostania auta z rowu lub obrócenia go na koła. Usterki zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to powszechnie występujące uszczerbki, będące skutkiem niezdarnego przebiegu akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS pozwalają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i powiększając jej bezpieczeństwo.

Holownik z rotatorem

Co chwila pomoc drogowa wzywana jest do zdarzeń z uczestnictwem aut ciężarowych. Aby odpowiednio obsłużyć takie zlecenie, bezwarunkowe jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami pracy. W tym przypadku mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko niezrównana moc i moment obrotowy, ale też tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o dużej sile udźwigu, pozwala prowadzić akcje ratownicze w trudnych warunkach – głównie tam, gdzie niewielka ilość przestrzeni na jezdni, nie pozwala na sprawne i bezpieczne poruszanie holownikiem. Niemałe ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, dochodzące nawet do 1 miliona złotych, powodują że tylko mała liczba przedsiębiorstw jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego też dla samochodów ciężarowych. Przed włączeniem się do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, konieczne jest jego wcześniejszy rozładunek i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zajęciem również często zajmuje się pomoc drogowa, używając posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

Skontaktuj się z pomocą drogową:

kazauto.pl

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password