Pojawienie się w domu niemowlęcia to spora rewolucja, do której warto dobrze się przygotować. Jednym z ważnych jej elementów jest zakup odpowiednich elementów wyposażenia, które pozwolą nam stworzyć bezpieczną, kolorową i radosną przestrzeń dla dziecka. Oto gadżety, które naprawdę się przydadzą. Ich cena nie jest wygórowana a jednocześnie są w stanie naprawdę ułatwić nam codzienne funkcjonowanie z maluchem.

Kilkumiesięczne niemowlę naprawdę sporo czasu spędza w swoim łóżeczku. Nie tylko śpiąc, ale również bawiąc się i poznając świat. W czasie tym rzadko kiedy jest spokojne. O wiele częściej wierci się oraz macha nóżkami, co może stać się przyczyną bolesnego uderzenia a nawet zaklinowania kończyny pomiędzy elementami łóżeczka. Naszą, jako rodziców, rolą jest zapewnienie dziecku maksymalnego bezpieczeństwa i zminimalizowanie tego ryzyka. Dlatego też ochraniacz do łóżeczka (https://sklep.lulando.pl/pol_m_PODUSZKI_WALKI-2695.html) to doskonały pomysł. Ochraniacze mają obecnie różne formy – poduszek, zasłonek czy praktycznych wałków, które ułożone na brzegach łóżeczka doskonale chronią malucha.

Nieco starsze maluchy często spędzają czas w kojcu. To rozwiązanie, dzięki któremu mogą bezpiecznie się bawić a rodzic odpocząć choć przez chwilę lub zająć się domowymi obowiązkami. Aby jednak pobyt w kojcu był dla dziecka przyjemny warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Jednym z przydatnych gadżetów, dzięki któremu dziecko będzie czuło się wygodnie a przy tym będzie bezpieczne jest mata do kojca (https://sklep.lulando.pl/pol_m_DZIECIECY-POKOIK_MATY-DO-KOJCA-1437.html). Maty te są miękkie i doskonale chronią dziecko przed bolesnymi upadkami podczas pierwszych prób wstawania. Można bawić się na nich a nawet uciąć krótką drzemkę.

Wybierając matę do kojca sprawdźmy z jakich materiałów została wykonana. Powinny być przyjemne w dotyku oraz odporne na zabrudzenia. Warto również zadbać o to, by kolorystyka maty była spójna z innymi elementami wystroju dziecięcego pokoju. Na szczęście, szeroki wybór mat dostępnych na rynku sprawia, że obecnie nie jest to trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here