1500 zł na mieszkanie. Kto może zdobyć dopłatę? Nowy projekt rządu dopłat do wynajmowanych mieszkań

doplaty-do-mieszkan-2021

1500 złotych dopłaty do mieszkania. Nowy projekt rządu na program dopłat do miejsc. Kto będzie mógł skorzystać z programu 1500 plus do utrzymania. Dopłaty do miejsc według nowego pomysłu, kto skorzysta z pomocy do wynajmowanego mieszkania.

Koronawirus: dopłaty do cen mieszkaniowych nawet 1.500 zł. Komu i kiedy?
Będzie dopłata do czynszów. Mogą na nią pragnąć ci, którzy wskutek epidemii stracili dochód. Sprawdź, o które mieszkania chodzi i gdy to będzie działać.

Rząd ma w ostatni technologia pomóc najemcom mieszkań, jacy nie mają kapitałów na opłacenie czynszu a kolejnych elementów opłat mieszkaniowych, bo z początku epidemii utracili zarobek.

Koronawirus: nie być cię na wynajem mieszkania? Rząd pomoże ci nawet 1.500 zł miesięcznie.

Dopłaty do wnętrz: kiedy a ile
Dopłaty mieszkaniowe liczą się zacząć 1 lipca 2020 r., przecież będą podejmowane z mocą wsteczną – od chwile wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, czyli od 13 marca.

Będą obowiązywać wszystkich użytkowników, czyli czerpiących z miejsc komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych oraz wynajętych z osób domowych lub firm.

Dotacje mogą wynieść miesięcznie do 1.500 zł. Jednak aby te sposoby otrzymać, powinien będzie wykonać warunki nie tylko finansowe, ale połączone z metrażem mieszkania.

Dopłaty mieszkaniowe: gdy wtedy się odbędzie?
Najemca chcący skorzystać z poradzie państwa, będzie potrzebował najpierw wystąpić o przyznanie dodatku mieszkaniowego do urzędu miasta lub ośrodka pomocy społecznej na podstawie Ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Skoro go weźmie, dodatek ten pokryje część wydatków mieszkaniowych, a resztę pokryje dopłata od państwa.

Dopłata taka będzie przysługiwać przez 6 miesięcy, ponieważ na tyle podaje się warunkujący ją smak mieszkaniowy.

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy


Żeby uzyskać od państwa dopłatę do życia, najpierw trzeba dostać od gminy dodatek mieszkaniowy. Ten natomiast można przyjąć, gdy się spełni trzy poniższe warunki.

  • Tytuł prawy do klubie: najem, podnajem, spółdzielcze prawo.
  • Dochód na jednostkę w polu jednoosobowym do 175 proc. najniższej emerytury – w 2020 r. jest toż 2.100 zł brutto, oraz w wieloosobowym 125 proc. – 1.500 zł brutto (gdy zarobek jest znaczniejszy, nadwyżka obniża dodatek o tę liczbę).
  • Normatywny metraż: dla poszczególnej osoby do 35 mkw., dla dwóch 40, trzech – 45, czterech – 55, pięciu – 65 mkw.

Plusem jest granie dopłaty mieszkaniowej wstecz. Minusem – biurokracja: trzeba udokumentować, że się spełnia wymagania przyznania dodatku poprzedzającego dopłatę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.