Jesienne alergie – wszystko co musisz wiedzieć!

Kto kiedykolwiek miał objawy alergiczne, ten wie, że jest to okropne uczucie. Alergia może dokuczać praktycznie przez cały rok. Jednak wystarczy nauczyć się sobie z nią radzić i stosować się do kilku rad, a można uniknąć objawów alergicznych. Alergia jesienna, choć mniej dokuczliwa, również wymaga leczenia, a tu dowiesz się, jak z nią walczyć

Alergia przez cały rok

Choć na alergeny można wytyczyć pewną sezonowość, to uogólniając, można powiedzieć, że w mniejszym lub większym natężeniu występują one przez cały rok. O największym skupieniu się wielu alergenów można mówić już od marca, gdy pojawiają się pyłki drzew, przez okres wakacyjny, czyli czerwiec, lipiec, aż po jesień, czyli wrzesień, a nawet połowa października.

Wynika z tego, że jesienią alergia może być mniej dokuczliwa. Jednak prawda jest taka, że na alergeny każdy organizm reaguje inaczej, więc nigdy nie można założyć, że w trakcie którejś pory roku, będzie zauważalna poprawa.

Jakie alergeny występują jesienią?

Jesień to czas, gdy uczuleni na pyłki drzew mogą już nieco odetchnąć ze spokojem. Jednak nadal można natknąć się na pyłki traw, bylicy, czy też szczawiu. Wraz z przyjściem jesieni, martwić się jednak muszą uczuleni na pleśnie i grzyby, ponieważ to wtedy właśnie one się najszybciej i najchętniej rozwijają. Jesień i zima to także czas roztoczy, które gnieżdżą się w kurzu, który potrafi osiadać na każdym elemencie w mieszkaniu, zwiększając zagrożenie wystąpienia reakcji alergicznych.

Jak poradzić sobie z alergią?

Na początku może warto wykonać badania, które wskażą, na co dokładnie jest się uczulonym. Z taką wiedzą można już rozpocząć prawidłowe leczenie.

Przede wszystkim należy unikać miejsc, w których występują alergeny. Jednak nie zawsze da się to zrobić, ponieważ niektóre alergeny występują w mieszkaniach. Wtedy jednak jedynym wyjściem jest dbanie o porządek w mieszkaniu, co najmniej dwa raz w tygodniu należy dobrze posprzątać.

Czasem jednak i takie działania nie wystarczą, potrzebne więc są leki, które wspomagają naturalne profilaktyczne leczenie. Wśród popularnych leków, które często są zalecane przez lekarzy, można znaleźć między innymi: Zyrtec, Allertec WZF, Fenistil, Allerga, Claritine, czy też Flonidan Control.

Alergia nie musi być taka straszna. Jednak aby ją zwalczyć, trzeba przede wszystkim działać i jej nie lekceważyć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.