Pomoc drogowa Szczecin

Na czym polega ratownictwo drogowe?

Pomoc drogowa Szczecin wiele razy jest wzywana do skomplikowanych lub groźnych sytuacji drogowych. Wynika to przeważnie z ogromnego doświadczenia, zyskanego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania nowoczesnym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym właściwie polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co zwyczajne autoholowanie używając lawety? Zdecydowanie nie.

holowanie szczecin

Ratownictwo drogowe dla trudnych przypadków

Zabranie z drogi unieruchomionego samochodu, w którym układ kierowniczy jest dobry, nie nastręcza przeważnie większych przeszkód. Głównie jeśli jest to pojazd osobowy lub wóz dostawczy. Lawety wyposażone są we wciągarki, które z łatwością sobie radzą z ładowaniem popsutego samochodu na platformę. Jak zatem działa pomoc drogowa, kiedy popsuty wóz nie może na własną rękę być załadowany na lawetę bądź co gorsza, partycypował w dachowaniu lub wjechał do głębokiego rowu? Wówczas wyłuskanie go wymaga posiadania wysoce fachowego sprzętu, niż typowa laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może dostarczać usługę ratownictwa drogowego.

Laweta HDS

Jednym z bardziej ważnych narzędzi na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Urządzenie takie ma z zasady udźwig do kilku ton, dzięki czemu prosto daje sobie radę z podnoszeniem większości samochodów osobowych. Uczestnictwo pomocy drogowej z takim ekwipunkiem jest szczególnie istotne, aby nie zwiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na wozie . Tak mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy chcieli użyć tradycyjnych metod do wydostania auta z rowu lub obrócenia go na koła. Usterki zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to powszechnie występujące uszczerbki, będące skutkiem niezdarnego przebiegu akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS pozwalają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i powiększając jej bezpieczeństwo.

Holownik z rotatorem

Co chwila pomoc drogowa wzywana jest do zdarzeń z uczestnictwem aut ciężarowych. Aby odpowiednio obsłużyć takie zlecenie, bezwarunkowe jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami pracy. W tym przypadku mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko niezrównana moc i moment obrotowy, ale też tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o dużej sile udźwigu, pozwala prowadzić akcje ratownicze w trudnych warunkach – głównie tam, gdzie niewielka ilość przestrzeni na jezdni, nie pozwala na sprawne i bezpieczne poruszanie holownikiem. Niemałe ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, dochodzące nawet do 1 miliona złotych, powodują że tylko mała liczba przedsiębiorstw jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego też dla samochodów ciężarowych. Przed włączeniem się do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, konieczne jest jego wcześniejszy rozładunek i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zajęciem również często zajmuje się pomoc drogowa, używając posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

Skontaktuj się z pomocą drogową:

kazauto.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.