Postępowanie w momencie wypadku drogowego bądź kolizji

Jak się zachować po kolizji – pomoc drogowa Szczecin

Świat niestety jest przepełniony mnóstwem różnych wypadków. Mają miejsce one częstokroć w różnych dziedzinach. Niestety transport jest pełen tego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z bardzo często występujących sytuacji. Ofiarami tego typu wypadków częstokroć są kierowcy, pasażerowie, piesi, osoby przemieszczające się rowerami, robotnicy. Każdy kto bierze udział w ruchu drogowym jest po części narażony na różne zagrożenia, poprzez to na drodze panuje zasada ograniczonego zaufania. W momencie jakiegoś zdarzenia niezbędna jest autopomoc Szczecin. Podstawowym celem pomocy drogowej jest przede wszystkim przetransportowanie oraz holowanie pojazdów które uległy awarii lub wypadkowi. Transportują oni samochody do warsztatów, ubezpieczalni, serwisów lub różnych pozostałych miejsc które zostały wskazane poprzez właścicieli danego pojazdu.

Na czym polega autoholowanie

Autoholowanie to czynność polegająca na holowaniu przy pomocy profesjonalnych samochodów – lawety. Pojazdy tego typu są zaopatrzone w sygnały ostrzegawcze, należy je także zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym a ponadto pachołkami. Częstokroć używa się takiej specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a pojazd wciągany jest przy pomocy spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Stalowa lina jest w stanie podnieść pojazd ważący dosłownie kilka ton. Specyfika wypadków, które częstokroć potrafią zaskoczyć nas swoją formą zmusza firmy zajmujące się pomocą drogową do nieustającego rozwijania się oraz powiększania swoich możliwości.

Polecamy – www.kazauto.pl

Pomoc drogowa – jak zachować się w razie kolizji

Na naszym świecie dzieją się bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki, które wraz z nieustająco rozwijającą się cywilizacją i technologią ciężko zoptymalizować. Uczestnicząc w wypadku musimy zachować zimną krew i absolutnie zawsze posiadać przy sobie numer telefonu do pomocy drogowej. Oczywiście nigdy nie wiemy co może się wydarzyć, zwłaszcza gdy udajemy się w dalszą podróż. Należy pamiętać, że w momencie wypadku nie możemy pod żadnym pozorem przestawiać samemu auta. Jedyne co będziemy mogli zrobić (o ile posiadamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Następne kroki postępowania to przede wszystkim zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – jeśli istnieje taka potrzeba i jeśli mamy możliwość udzielamy pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.