Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Otyłość to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Coraz więcej osób przybiera na wadze – winowajcami są tu brak ruchu i niezbilansowana dieta. W ostatnich latach jednak coraz bardziej popularny staje się zdrowy tryb życia. Co zrobić, by zrzucić nadprogramowe kilogramy?

Dieta kluczem do sukcesu

Nie schudniemy odżywiając się niezdrowo i nieregularnie. Dieta to 70 % sukcesu całego procesu odchudzania. Kluczową kwestią jest to, aby nie głodzić się, ale jeść zdrowo i w umiarkowanych ilościach. Oczywiście musimy utrzymywać ujemny bilans kaloryczny, ale nie znaczy to, że musimy odmawiać sobie wszystkiego. Dieta powinna być urozmaicona. Jeśli wciąż będziemy jeść to samo szybko nam się to znudzi i nie będziemy mieć motywacji do działania. Dieta musi być bogata w warzywa i owoce. Zrezygnować należy z fast-foodów, słodyczy, smażonych potraw, gazowanych napojów. Pijmy duże ilości wody – powinny być to min. 2 litry na dzień. Oprócz wody możemy popijać zieloną herbatę. Kluczem do sukcesu są regularne posiłki. Najlepiej jeść 5 posiłków dziennie w określonych z góry odstępach czasu. Pamiętajmy zawsze o śniadaniu – nie jedząc go spowalniamy nasz metabolizm na cały dzień.

Aktywność fizyczna jest niezbędna

Pozostałe 30 % procesu odchudzania się to aktywność fizyczna. Warto przynajmniej 3-4 razy w tygodniu ubrać sportowy strój i wyjść pobiegać, pojeździć na rowerze, czy udać się na fitness. Ważne aby znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj aktywności. Nie możemy na siłę uprawiać joggingu, jeśli bardzo nie lubimy tego sportu. Taka sytuacja może nas tylko zniechęcić do aktywnego spędzania czasu. Próbujmy zatem różnych dyscyplin, aż w końcu znajdziemy taką, którą pokochamy i będziemy ją uprawiać z ogromną przyjemnością. Pamiętajmy też o odpoczynku – nie można codziennie intensywnie ćwiczyć, gdyż nasze mięśnie również potrzebują regeneracji.

Reduktory tłuszczu

Bardzo często widzimy reklamy w telewizji czy Internecie, które opowiadają o zbawiennym wpływie tzw. spalaczy tłuszczu, czyli środków, które mają przyspieszyć proces odchudzania. Nie powinniśmy oczywiście oczekiwać, że połkniemy tabletkę i nagle zbędne kilogramy same zaczną znikać. Podstawą jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, a spalaczy tłuszczu możemy używać pomocniczo. Mogą one przyspieszyć proces odchudzania tylko w tym sensie, że dodadzą nam energii, przyspieszą nasz metabolizm i zredukują apetyt. Na rynku obecnych jest wiele tego typu środków, a te najbardziej znane i polecane to np. ClenBurexin, Activlab czy Olimp.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.