Każdy z nas ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie

Każdy posiada prawo do odszkodowania

Zgodnie z naszym polskim prawem a oprócz tego powiązanymi przepisami Unii Europejskiej, każdemu, kto stał się ofiarą, czy też został poszkodowany w jakiś sposób albo czuje się jako ofiara, niezwłocznie przysługuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie na absolutnie każdym polu i zakresie wydarzeń, relacji i czynności, które są następstwami poniesionej szkody. Sprawa wszelkich ubezpieczeń zwłaszcza komunikacyjnych jest dosyć trudna, ponieważ niby z jednej strony jest sprawą wynikającą z kwestii ubezpieczenia, natomiast z drugiej kwestią poniesienia krzywdy w formie jakiegoś uszczerbka na zdrowiu a także ciele. Oczywiście odszkodowanie należy się każdemu, kto stał się ofiarą. Powiedzmy, że kierowca samochodu potrącił jakiegoś pieszego, który nie miał ubezpieczenia i calusieńką winę za ten przykry incydent z udziałem pieszego ponosi kierujący autem. W takiej sytuacji odszkodowanie należy się poszkodowanemu pieszemu i z pewnością będzie to jednorazowe odszkodowanie w zależności procentowej skali uszczerbku na zdrowiu a oprócz tego odszkodowanie stałe jako renta zdrowotna przyznawana nawet do końca życia płacona bezpośrednio poszkodowanemu z powodu poważnego inwalidztwa które zostało spowodowane ciężkim uszkodzeniem ciała w wyniku kolizji z udziałem pojazdu. Natomiast inna również nietypowa sytuacja, w momencie gdy dochodzi do zderzenia 2 samochodów i osoba poszkodowana nie posiada ważnego ubezpieczenia, czyli ubezpieczenia obowiązkowego samochodu a oprócz tego żadnego ubezpieczenia na życie. Także w tej okoliczności mimo braku ubezpieczenia po stronie poszkodowanego, to należy się mu prawo do odszkodowania, jednak w tak zaistniałej sytuacji musi nastąpić koniecznie dochodzenie takiego odszkodowania, bo nieodzownie osoba ta złamała prawo, poruszając się pojazdem nie posiadając ważnego ubezpieczenia i chociaż sprawa ta wygląda na bardzo oczywistą, to odszkodowanie z tytułu poniesionej szkody niestety może być mniejsze, a jego droga do zakończenia sprawy dłuższa i bardziej wyboista. W wszelkich sprawach ubezpieczeniowych o dochodzenie należnych odszkodowań przy mocniej trudniejszych sytuacjach spór a także prawa do nabycia odszkodowania powypadkowego a także jego sumy finalnie rozstrzyga odpowiedni sąd. Choć odszkodowania są wypłacane bez najmniejszego kłopotu nieomalże z automatu, w momencie gdy jest potwierdzony sprawca, który został już słusznie ukarany przez komendę policji i jest wydana postanowienie o jego karze, to sama wielkość tego typu odszkodowań jest różna. Często są to uszkodzenia pojazdów w wyniku stłuczki. Poszkodowany wycenia swoją szkodę w autoryzowanym salonie samochodowym i z wyceną idzie do ubezpieczyciela, istnieje również opcja wyceny takiej szkody u każdego mechanika samochodowego. Według takiej wyceny powinniśmy bez wątpienia dostać odszkodowanie na naprawę awarii samochodu.

Natomiast jak zostanie naprawiona ta awaria czy szczerze zostanie wymienione to, co powinno?

już nie do końca może być to kompatybilne z prawdą. Bywa częstokroć praktykowane, iż wymieniany jest niby zderzak na nowy, jednak ostatecznie jest to dalej ten sam, tylko że zaszpachlowany a także trochę pomalowany, chociaż rachunek wskazuje na zamianę na nowy detal. To jedynie pewien przykład fałszywego naprawienia szkody, tym tematem powinna zajmować już właściwa służba, jednak nikt tego nie kontroluje i taki proceder nie jest absolutnie niczym nowym w naszym państwie. Liczy się jedynie ukaranie sprawcy, wypłata odszkodowania a także odrestaurowanie usterki, która w rzeczy samej w ogóle nie musi być warta tyle na ile, była wyceniona.

Dowiedz się więcej

Website | + posts

Paulina Gajewicz to utalentowana redaktorka internetowa, która posiada niezwykłe umiejętności pisarskie oraz pasję do tworzenia wartościowych treści dla swoich czytelników. Zdobyła bogate doświadczenie dzięki pracy w różnych firmach i agencjach marketingowych, co pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu copywritingu, SEO oraz marketingu internetowego.

Jej blog internetowy to prawdziwy skarbnica wiedzy na temat biznesu, marketingu oraz lifestyle'u. Paulina specjalizuje się w tworzeniu treści skierowanych do kobiet, które poszukują inspiracji, porad oraz motywacji do rozwoju swoich karier i życia osobistego.

Jej artykuły cechuje profesjonalizm, dbałość o szczegóły oraz oryginalne podejście do tematu. Paulina nie boi się podejmować trudnych tematów i stara się dotrzeć do sedna każdej sprawy, aby czytelnicy otrzymali rzetelną informację i wartościową wiedzę.

Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz umiejętnościom Paulina zyskała rzeszę wiernych czytelników, którzy doceniają jej pracę i podejście do tematu. Jej blog to nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, ale również platforma wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Paulina Gajewicz

Paulina Gajewicz to utalentowana redaktorka internetowa, która posiada niezwykłe umiejętności pisarskie oraz pasję do tworzenia wartościowych treści dla swoich czytelników. Zdobyła bogate doświadczenie dzięki pracy w różnych firmach i agencjach marketingowych, co pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu copywritingu, SEO oraz marketingu internetowego. Jej blog internetowy to prawdziwy skarbnica wiedzy na temat biznesu, marketingu oraz lifestyle'u. Paulina specjalizuje się w tworzeniu treści skierowanych do kobiet, które poszukują inspiracji, porad oraz motywacji do rozwoju swoich karier i życia osobistego. Jej artykuły cechuje profesjonalizm, dbałość o szczegóły oraz oryginalne podejście do tematu. Paulina nie boi się podejmować trudnych tematów i stara się dotrzeć do sedna każdej sprawy, aby czytelnicy otrzymali rzetelną informację i wartościową wiedzę. Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz umiejętnościom Paulina zyskała rzeszę wiernych czytelników, którzy doceniają jej pracę i podejście do tematu. Jej blog to nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, ale również platforma wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *