All for Joomla The Word of Web Design

Jak działapomoc drogowa

Na czym polega ratownictwo drogowe?

Pomoc drogowa Szczecin bardzo często jest ściągana do skomplikowanych oraz groźnych sytuacji drogowych. Wynika to głównie z bardzo dużego doświadczenia, zasłużonego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania technicznie rozwiniętym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym w zasadzie polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co normalne autoholowanie za pomocą lawety? Na pewno nie.

Ratownictwo drogowe dla trudnych przypadków

Zabranie z jezdni unieruchomionego auta , gdzie układ kierowniczy jest działający, nie przysparza przeważnie większych przeszkód . Szczególnie jeśli jest to pojazd osobowy lub auto dostawcze. Lawety wyekwipowane są we wciągarki, które łatwo sobie radzą z załadunkiem popsutego wozu na platformę. Jak jednak działa pomoc drogowa, kiedy popsuty samochód nie może na własną rękę być dostarczony na lawetę bądź co gorsza, uczestniczył w dachowaniu lub wjechał do głębokiego rowu? Wtedy wydobycie go wymaga posiadania znacząco fachowego sprzętu, niż konwencjonalna laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może świadczyć usługę ratownictwa drogowego.

Laweta HDS

Jednym z bardziej ważnych narzędzi na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to skrót od hydrauliczny dźwig samochodowy. Sprzęt ten ma przeważnie udźwig do kilku ton, dzięki czemu nietrudno radzi sobie z podnoszeniem większą częścią samochodów osobowych . Uczestnictwo pomocy drogowej z takim wyposażeniem  jest bardzo ważne , aby nie zwiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na wozie . Tak mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy chcieli użyć powszechnych metod do wydobycia pojazdu z rowu lub odwrócenia go na koła. Awarie zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to najczęściej występujące straty , wynikające z niechlujnego trwania akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS umożliwiają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i powiększając jej bezpieczeństwo.

Holownik z rotatorem

Coraz częściej  pomoc drogowa wzywana jest do zdarzeń z obecnością aut ciężarowych. Aby efektywnie obsłużyć takie zlecenie, konieczne jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami pracy. Tym razem mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko potężna moc i moment obrotowy, ale również tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o wielkiej sile udźwigu, pozwala prowadzić akcje ratownicze w nieoptymalnych warunkach – głównie tam, gdzie mała ilość przestrzeni na drodze , nie umożliwia na sprawne i bezpieczne manewrowanie holownikiem. Duże ceny za tego typu pojazdy ratownicze, dochodzące nawet do 1 miliona złotych, powodują że tylko mała liczba firm jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego też dla samochodów ciężarowych. Przed przyłączeniem się do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, konieczne jest jego wcześniejszy rozładunek i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zajęciem również często zajmuje się pomoc drogowa, korzystając z posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.


Więcej na stronie kazauto.pl

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password