Przydatne gadżety dla rodziców niemowlaka

Pojawienie się w domu niemowlęcia to spora rewolucja, do której warto dobrze się przygotować. Jednym z ważnych jej elementów jest zakup odpowiednich elementów wyposażenia, które pozwolą nam stworzyć bezpieczną, kolorową i radosną przestrzeń dla dziecka. Oto gadżety, które naprawdę się przydadzą. Ich cena nie jest wygórowana a jednocześnie są w stanie naprawdę ułatwić nam codzienne funkcjonowanie z maluchem.

Kilkumiesięczne niemowlę naprawdę sporo czasu spędza w swoim łóżeczku. Nie tylko śpiąc, ale również bawiąc się i poznając świat. W czasie tym rzadko kiedy jest spokojne. O wiele częściej wierci się oraz macha nóżkami, co może stać się przyczyną bolesnego uderzenia a nawet zaklinowania kończyny pomiędzy elementami łóżeczka. Naszą, jako rodziców, rolą jest zapewnienie dziecku maksymalnego bezpieczeństwa i zminimalizowanie tego ryzyka. Dlatego też ochraniacz do łóżeczka (https://sklep.lulando.pl/pol_m_PODUSZKI_WALKI-2695.html) to doskonały pomysł. Ochraniacze mają obecnie różne formy – poduszek, zasłonek czy praktycznych wałków, które ułożone na brzegach łóżeczka doskonale chronią malucha.

Nieco starsze maluchy często spędzają czas w kojcu. To rozwiązanie, dzięki któremu mogą bezpiecznie się bawić a rodzic odpocząć choć przez chwilę lub zająć się domowymi obowiązkami. Aby jednak pobyt w kojcu był dla dziecka przyjemny warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Jednym z przydatnych gadżetów, dzięki któremu dziecko będzie czuło się wygodnie a przy tym będzie bezpieczne jest mata do kojca (https://sklep.lulando.pl/pol_m_DZIECIECY-POKOIK_MATY-DO-KOJCA-1437.html). Maty te są miękkie i doskonale chronią dziecko przed bolesnymi upadkami podczas pierwszych prób wstawania. Można bawić się na nich a nawet uciąć krótką drzemkę.

Wybierając matę do kojca sprawdźmy z jakich materiałów została wykonana. Powinny być przyjemne w dotyku oraz odporne na zabrudzenia. Warto również zadbać o to, by kolorystyka maty była spójna z innymi elementami wystroju dziecięcego pokoju. Na szczęście, szeroki wybór mat dostępnych na rynku sprawia, że obecnie nie jest to trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.